Ten Renginize Uygun Gelinlik Alternatifleri

Ten Renginize Uygun Gelinlik Alternatifleri

Gelinlik rengi olarak klasik beyazdan farklı tonlar düşünüyorsanız, bu yazı çok işinize yarayacak!

Hepimiz biliriyoruz ki beyaz, saflığı ve temizliği simgeler. Ancak geçmişten günümüze değişen moda akımları, gelinlik modelleri ve renkleri üzerinde de etkisini gösterdi. Zaman içerisinde optik beyaz gelinlik modellerinin yerini kırık beyaz gelinlik modellerinin yanı sıra ekru, krem ya da fildişi olarak adlandırabileceğimiz beyazın farklı tonlarındaki gelinlikler de almaya başladı.
Peki, bir gelin adayının gelinliğinin rengine karar verirken dikkat etmesi gereken unsur nedir? Bu sorunun cevabını sana özel hazırladığımız yazmızda bulabilirsin!

Beyaz: Çıplak beyaz, beyaz gelin adayları için oldukça uygun olabilse de pek çok Türk kadını için oldukça ustalık isteyen, zor bir renktir. Eğer soluk veya sarı bazlı bir ten renginiz varsa, çıplak beyazdan uzak durun. Ve şunu da unutmayın ki, üzerine parlaklık eklediğinizde beyaz olduğundan da daha beyaz görünecektir.

Krem Rengi Gelinlikler : Beyaz tende farklı bir masumiyeti yakalayan krem renk gelinlikler, bronz tenli bir gelinde de farklı bir çekicilik yaratacaktır. Yaka ve sırt dekoltesi olan gelinliklere çok yakışan krem renk, dantel ve tülün bir arada kullanıldığı modellere ayrı bir şıklık katmaktadır.

Ekru (Fildişi): Fildişi beyazı olarak da adlandırabileceğimiz ekru renk gelinlikler, çok koyu tenli olmayan birçok geline yakışacak bir tondur. Ekru gelinlik, yazın bohem düğünlerinden, kışın daha sofistike salon düğünlerine kadar birçok konsepte çok yakışacaktır. Fildişi ten renginizi ısıtır, yumuşatır ve özellikle soluk tenli gelin adaylarında çok daha iyi bir görünüm sağlar. Tabi, fildişinin de pekçok farklı tonu vardır ki bunlardan bazıları sarıya oldukça yakındır.

Kırık Beyaz : Son dönemlerin gelinlikte en çok tercih edilen renklerinden biri diyebiliriz. Beyazın en natürel tonu olan kırık beyaz, açıktan koyuya birçok ten rengi ile uyumlu olduğu gibi, farklı silüetlerdeki gelinlik modellerine de çok yakışmaktadır. Optik beyazdan biraz daha koyu diyebileceğimiz kırık beyaz gelinlikler, özellikle buğday tene sahip gelin adaylarına çok yakışacaktır. Straplez ya da askılı gelinlik modelleri, teniniz ile güzel bir kontrast yaratarak cildinizi daha parlak ve ışıltılı gösterecektir.

29.06.2020