Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yıllarca bugünün hayalini kurdun. Hep nasıl bir gelin olacağını düşündün ve o büyük gün geldi! İleride “İyi ki bu gelinliği seçmişim” demen için bu 5 kuralı atlama!

1. Kural : Gelinlik Seçerken Öncelikle Araştırma Yap

Gelinlik almadan önce mutlaka araştırma yapmalısın. Çok güzel bir gelin olman için kusursuz vücut ölçülerine sahip olmana gerek yok. Gelinlik modelini seçerken vücut tipine göre seçim yap yeter. Gelinlik firmaları, dergiler ya da gelinlik tasarımcılarının internet sitelerini sık sık ziyaret etmende fayda var. Böylece istediğin modele tam anlamıyla karar verebilirsin. Gelinlik arayışını bu sınırlandırmalar ile kolaylaştırabilir ve de hayallerindeki gelinliğe bir adım daha yaklaşabilirsin.

Unutma yukarıda belirttiğimiz gibi senin için en ideal gelinlik, tarzına ve vücut tipine en uygun olan gelinliktir. Kum saati vücut tipi için balık, armut vücut tipi için robadan, dikdörtgen vücut tipi için bel illüzyonu yaratan, elma vücut tipi içinse; bel bölgeni kamufle eden gelinlikler tercih etmelisin. Tabii düğün detayları da gelinlik seçimini etkileyecek unsurlar arasında yer alıyor. Sana tavsiyemiz, vücudunu, tarzını ve düğününü en iyi şekilde yansıtacağın bir gelinlik seçmen! 

2. Kural : Hazır Model mi, Özel Dikim mi?

Bu seçimi yaparken düğününe ne kadar zaman kaldığına dikkat etmelisin. Kısa bir süre varsa hazır dikim gelinlik tercih etmen zaman açısından daha mantıklı olacaktır. Vücuduna uygun hazır model gelinlik bulamadıysan ve diktirmek için yeteri kadar zamanın varsa, o zaman gelinliğini özel olarak diktirebilirsin.

3. Kural : Gelinliğin Düğün Mekanı ile Uyumlu Olsun

Tarzın, vücut tipin ve düğün konsepti gelinlik seçiminde ne kadar önemliyse düğün mekanı da aynı ölçüde önemlidir. Gelinliğinin mekanla uyumlu olması seni çok daha hoş gösterecek ve mükemmel bir denge kuracaktır. Düğün mekanı, gelinlik seçiminde en çok dikkat etmen gereken etkenlerden biri. Mesela düz kesim bohem bir gelinliği otel düğününde giyersen istediğin etkiyi yakalayamayabilirsin.

4. Kural : Çok Soru Sor

Gelinlik provanda kafana takılan soruları sormaktan çekinme. Aksine en ufak detayı bile sor ki düğün günü gelinliğinizle ilgili bir sıkıntı yaşama.

5. Kural : Aksesuar Seçimini Ertleme

Gelinliğinize karar verdiğiniz andan itibaren aksesuarlarını düşünmeye başla. Sakın aksesuar kısmı kolay diyerek erteleme aksi takdirde düğün telaşından aksesuar seçimi son günlere kalabilir.

25.06.2020